In het dorp Plakias aan de zuidkust van Kreta ligt Huize Erato. Een kleinschalig onderkomen met een zwembad in de tuin, op loopafstand van het strand en het dorpscentrum. Een plek die rust en eenvoud combineert met een gastvrije sfeer.

Een sfeervolle uitvalsbasis in Plakias
Plakias trekt reizigers die houden van een dorpse sfeer aan zee, met een lang zandstrand en een levendige boulevard. Huize Erato past goed bij die omgeving. De studio’s en appartementen hebben een frisse, kleurrijke uitstraling en liggen verspreid over begane grond en eerste verdieping. In de tuin staat een zwembad met ligbedden, ideaal voor een ontspannen start of einde van de dag. Vergelijk ook Fly & Go Aegean Pearl in Rethymnon.
Hoogtepunten
- Zwembad met ligbedden in de tuin
- Loopafstand tot strand en dorpscentrum
- Gastvrije eigenaar
- Studio’s voor 2 personen en appartement voor 2-4 personen
- Schoonmaak zes keer per week
Huize Erato ligt direct bij binnenkomst van Plakias aan de linkerhand. Daardoor ben je snel in het dorp en tegelijk niet ver van het lange zandstrand. Het is een locatie die zowel praktisch als rustig aanvoelt. Je kunt ’s ochtends een korte wandeling maken naar de boulevard voor een kop koffie of een vers broodje, en later op de dag terugkeren naar de tuin met zwembad. De studio’s zijn geschikt voor twee personen en beschikken over twee eenpersoonsbedden, een kitchenette en een badkamer met douche en toilet. Elk studio heeft een balkon met uitzicht op het zwembad, het dorp en soms zee. Voor wie meer ruimte zoekt, is er een appartement voor twee tot vier personen. Dat heeft een zithoek met uitklapbare sofa, een eethoek, een slaapkamer met tweepersoonsbed en een balkon met zicht op tuin en zee. Vergelijk ook Fly & Go Blue Sea Apartments in Rethymnon.
Schoonmaak vindt zes keer per week plaats, handdoeken worden drie keer en beddengoed twee keer per week ververst. Dat geeft een verzorgd gevoel zonder dat je zelf veel hoeft te regelen. Airconditioning is niet inbegrepen, maar wifi, televisie en een kluisje zijn wel aanwezig. De eigenaar woont ter plaatse en staat bekend om zijn gastvrijheid. Dat maakt het makkelijker om vragen te stellen over het dorp, het strand of een eventuele uitstap.
Vergelijk actuele prijzen
Kies de aanbieder die het beste past en controleer direct de actuele prijs.
Prijs en aanbieders
Vanaf 899 euro voor 8 dagen via RossHolidays. Prijzen variëren per vertrekdatum en kamerkeuze. Vergelijk daarom altijd de actuele aanbiedingen voor jouw gewenste periode.
De faciliteiten zijn eenvoudig maar doeltreffend. Het zwembad in de tuin vormt het middelpunt van het complex. Ligbedden staan klaar, zodat je zonder gedoe kunt ontspannen. Wifi is aanwezig, wat handig is voor het plannen van uitstapjes of het delen van foto’s. Televisie en een kluisje bieden extra comfort in de kamers. Omdat Plakias een dorp is met meerdere restaurants en cafés, hoef je niet per se op de accommodatie te eten. Wel is het fijn om te weten dat je ’s avonds kunt terugkeren naar een rustige tuin met zwembad. Dat geeft een goed evenwicht tussen uitgaan en tot rust komen. Vergelijk ook Porto Plakias in Plakias.
Een aandachtspunt is de airconditioning. Die is niet inbegrepen, dus in de warmere maanden kan het prettig zijn om te weten hoe je de kamer koel houdt. De meeste gasten vinden de natuurlijke ventilatie via de balkons voldoende, maar het is goed om daar vooraf bij stil te staan. Ook de ligging aan de rand van het dorp betekent dat je een korte wandeling maakt naar het strand. Voor wie graag snel bij het water is, is 600 meter een acceptabele afstand.
Voor wie is Huize Erato in Zuid-Kreta Rethymnon, 8 dagen geschikt?
Huize Erato past bij stellen die een rustige, sfeervolle accommodatie zoeken zonder al te veel poespas. Ook kleine families of vrienden die een appartement met twee tot vier personen willen, kunnen hier terecht. De combinatie van loopafstand tot strand en centrum, een zwembad in de tuin en een gastvrije eigenaar maakt het geschikt voor wie een dorpse sfeer prefereert boven een groot resort. Vergelijk ook Fly & Go Myrtis Hotel in Plakias.
Reizigers die veel waarde hechten aan een centrale ligging en een eigen keuken, zullen de studio’s en appartementen waarderen. Wie juist op zoek is naar een groot hotel met uitgebreide faciliteiten, kan beter kijken naar andere opties in de omgeving. Fly & Go Aegean Pearl in Rethymnon of Fly & Go Blue Sea Apartments in Rethymnon bieden bijvoorbeeld een andere schaal en ligging. Porto Plakias, Fly & Go Myrtis Hotel in Plakias en Alianthos Estate Resort in Plakias zijn andere mogelijkheden in hetzelfde dorp. Door die opties naast elkaar te leggen, kun je beter bepalen wat het beste bij jouw reis past.
Aanbieders
De accommodatie wordt aangeboden via RossHolidays. Op dit moment is er één aanbieder actief met vertrek vanaf 899 euro voor acht dagen. Prijzen hangen af van de gekozen kamer, de reisduur en de vertrekdatum. Omdat er slechts één aanbieder is, is het extra belangrijk om de actuele beschikbaarheid en voorwaarden te controleren. Vergelijk daarom altijd de details op de site van de aanbieder. Let op wat wel en niet is inbegrepen, zoals eventuele toeslagen voor airconditioning of extra schoonmaak. Zo voorkom je verrassingen en weet je precies waar je aan toe bent. Vergelijk ook Alianthos Estate Resort in Plakias.
Veelgestelde vragen
Hoe ver ligt Huize Erato van het strand?
De accommodatie ligt ongeveer 600 meter van het lange zandstrand van Plakias. Dat is een wandeling van ongeveer tien minuten. Het centrum van het dorp is eveneens op loopafstand.
Zijn er verschillende kamertypes beschikbaar?
Ja, er zijn studio’s voor twee personen en een appartement voor twee tot vier personen. De studio’s hebben twee eenpersoonsbedden, de appartementen een tweepersoonsbed plus een uitklapbare sofa.
Is airconditioning inbegrepen?
Airconditioning is niet inbegrepen. In de warmere maanden kan het daarom prettig zijn om te controleren hoe de kamers ventileren en of er een toeslag geldt voor het gebruik van airco.
Hoe vaak wordt er schoongemaakt?
Schoonmaak vindt zes keer per week plaats. Handdoeken worden drie keer en beddengoed twee keer per week ververst. Dat geeft een verzorgd gevoel gedurende het verblijf.
Via welke aanbieder kan ik boeken?
Op dit moment wordt Huize Erato aangeboden via RossHolidays. Prijzen starten vanaf 899 euro voor acht dagen. Omdat er slechts één aanbieder is, is het verstandig de actuele voorwaarden en beschikbaarheid te controleren.
Deze pagina bevat affiliate links. Als je via deze links boekt, kunnen wij een vergoeding ontvangen zonder extra kosten voor jou.


